hydrolat do cery trądzikowej

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo użytkowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a odpowiednio element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, niemniej jednak i o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.