Co nowego w Krakowie

Pośród licznych stolic województw w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu odmiennych obszarach. Staje się obszarem przyjaznym do życia. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.
Dobre transformacje w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest duża. Mocno wsparły rząd w tej materii dotacje EU, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne działanie w obszarze zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o kolejne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne innowacje nie są widoczne dla statystycznego mieszkańca. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie istnieją. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami fakty. Statystycznemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie niewiele się robi. Natomiast Kraków zmienia się z każdym miesiącem. Usprawnienia w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko część zmian, jakie pozwalają mieszkańcom lepiej i wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Potencjał Krakowa idzie w górę za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te inwestycje inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych działania nie dotyczą jedynie samego centrum miasta, ale również są połączone z całym województwem . Wobec tego lepiej nie utyskiwać lecz zobaczyć innowacje w które obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości zmian – umożliwią Krakowowi stać się niezwykłą stolicą małopolski.
Prezydent miasta Krakowa